آپلود عکس فرماندارشاهین شهرو میمه: بازداشتگاه شاهین شهر از حریم شهر خارج می شود - شاهین شهر نیوز


شاهین شهر نیوز
بروز ترین سایت خبری شاهین شهر Shahin Shahr news
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: شاهین شهر نیوز - ۱۳٩۱/۱/٢۱

فرماندارشاهین شهر ومیمه گفت: محل فعلی بازداشتگاه شاهین شهرمناسب نیست و این مرکز پس از مکان یابی و تهیه زمین به خارج از حریم شهر منتقل می شود. 


مصطفی هادی زاده  در گفت و گو با خبر نگار خبر گزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) در شاهین شهر، اظهار داشت:ایجاد زندان برای شهرستان هرچند به ضرورت اما در درون بافت شهر و مجاور مناطق مسکونی صحیح نیست و مدیریت شهرستان تاکید دارد این‌گونه اماکن خارج از محدوه و حریم شهر و با حفظ حقوق، امنیت و رفاه خانواده زندانیان احداث شود.


به گزارش خبرنگار دانشجویان ایران(ایسنا)در شاهین شهر، کمتر از ده روز پس از آنکه سازمان مسکن و شهرسازی استان اصفهان متولی ساخت مجتمع مسکونی خوارزمی شاهین شهر، قطعه زمینی را به عنوان محل احداث فضای سبز یا پارک محله‌ای این مجموعه مسکونی به شهرداری شاهین شهر واگذار کرد ، شهرداری طی یک توافق نامه این زمین را در اختیار اداره کل زندان‌های استان اصفهان قرار داد تا بازداشتگاه شهرستان شاهین شهر ومیمه در این مکان ساخته شود .

هم‌زمان با آغاز عملیات ساخت این بازداشتگاه در سال 1387ساکنان کوی خوارزمی طی نامه‌ای به استاندار وقت اصفهان اعتراض خود را نسبت به این اقدام غیرمتعارف شهرداری و مدیران شهرستان اعلام کردند .

اگرچه انتشار این خبر می‌توانست به منزله به صدا در آوردن زنگ خطری برای مسوولان باشد تا از اجرای چنین تصمیم اشتباهی خودداری کنند  اما مخالفت شدید فرماندار وقت شهرستان شاهین شهر با پوشش خبری این ماجرا هزینه‌های سنگینی را برای این شهرستان و ساکنان کوی خوارزمی رقم زد .

 


 

در همین ارتباط علی زمانی، مدرس آسیب‌های اجتماعی گفت: ایجاد مکان‌هایی مانند قبرستان و زندان در متن شهر مستقیما به روان شهروندان آسیب می‌رساند .

 وی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا بیان داشت اعزام زندانیان در مقابل چشم مردم نه تنها امر پسندیده‌ای نیست، بلکه موجب گستاخی مجرمان می‌شود .

این استاد دانشگاه افزود : زندان یا بازداشتگاه اگرچه یک ضرورت است اما ارزش نیست و مدیریت یک شهر سالم از ایجاد چنین نهادهایی در متن شهر پرهیزمی کند .

هم چنین یک عضو شورای اسلامی شاهین شهر نیز گفت: متأسفانه اعتراض اهالی این محل در آن روزها مورد بی اعتنایی قرار گرفت .
آرزو رستمی با ابراز رضایت از تصمیم فرماندار جدید شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: شورای شهر نهایت همکاری خود را با فرماندار در خصوص انتقال بازداشتگاه به عمل می‌آورد .

وی تصریح کرد: جداسازی کاربری‌های ناسازگار، آسایش، مطلوبیت، سلامتی و ایمنی از معیارهای کاربری زمین است که در چند سال اخیر کمتر مورد توجه مدیریت شهرسازی شهرداری قرار گرفته است .

در همین ارتباط بر خلاف  تماس‌های پی در پی خبرنگار ایسنا با دفتر شهردار شاهین شهر وی حاضر به انجام مصاحبه یا هرگونه پاسخی در این خصوص نشد .

گفتنی است؛بازداشتگاه موقت شهرستان شاهین شهر و میمه تیرماه سال 1387 در زمینی به وسعت سه هزار متر‌مربع در مجاور مجموعه مسکونی 240 واحدی خوارزمی در منطقه گلدیس شاهین شهر احداث شد.

نقل از ایسنا

 

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :