آپلود عکس 74 رشته جدید متناسب با نیاز صنایع به تصویب رسید - شاهین شهر نیوز


شاهین شهر نیوز
بروز ترین سایت خبری شاهین شهر Shahin Shahr news
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: شاهین شهر نیوز - ۱۳٩٢/۳/٢٢
رئیس دانشگاه آزاد واحد شاهین‌شهر:
74 رشته جدید متناسب با نیاز صنایع به تصویب رسید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر گفت: 74 رشته تحصیلی جدید بین رشته‌ای متناسب با نیاز صنایع و استعدادهای شهرستان به تصویب رسیده است.

خبرگزاری فارس: 74 رشته جدید متناسب با نیاز صنایع به تصویب رسید

 


به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین شهر، سید حمیدرضا رئیس‌السادات ظهر امروز در دیدار مدیرعامل شرکت تولید برق (نیروگاه) شهید محمد منتظری اصفهان، خواستار بهبود روابط بین صنایع و دانشگاه شد، تصریح کرد: در جوامع پیشرفته ارتباط موثر و مطلوب صنعت، دانشگاه و دولت موجب فراهم شدن زمینه پیشرفت شده است.  

وی با اشاره به صنایع مهم و استراتژیک نیروگاهی، پالایشگاهی، هوایی، زیر سطحی و پتروشیمی، تولیدی و کارگاهی در اطراف واحد شاهین‌شهر افزود: نیازسنجی رشته‌های تحصیلی مورد نیاز صنایع مستقر در شاهین‌شهر توسط این دانشگاه انجام گردیده و در طرح آمایش تاسیس 74 رشته تحصیلی جدید بین رشتهای متناسب با نیاز صنایع و استعدادهای شهرستان به تصویب رسیده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر ضمن اعلام آمادگی دانشگاه آزاد واحد شاهین شهر جهت ایجاد رشته‌های مرتبط با صنایع نیروگاهی افزود: این واحد دانشگاهی آمادگی لازم جهت برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و میان مدت برای کارکنان نیروگاه شهید محمد منتظری را دارد.

وی به امکان انجام محاسبات فنی پروژه‎های عمرانی توسط اساتید این واحد دانشگاهی اشاره کرد، گفت: درخواست دانشگاهیان واحد شاهین‌شهر تعامل بیشتر با واحد آموزش و هسته‌های تحقیقاتی نیروگاه‌ها می‌باشد.

رئیس‌السادات تاکید کرد: با توجه به اینکه مجتمع دانشگاه در مجاورت نیروگاه قرار دارد، نیروگاه به منظور کاهش آلایندگی و حفظ محیط زیست در خصوص کمک به کاشت درخت و ایجاد فضای سبز در محوطه دانشگاه اقدام نماید.

* اجرای پروژه‌های صنعتی در نیروگاه شهید منتظری با حضور پژوهشگران دانشگاهی

در ادامه این دیدار مدیرعامل شرکت تولید برق (نیروگاه) شهید محمد منتظری اصفهان، تعامل بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر و نیروگاه در عرصه‌های آموزشی و پژوهشی را خواستار شد، اظهار کرد: اجرای پروژه‌های صنعتی در نیروگاه شهید محمد منتظری با حضور پژوهشگران دانشگاهی انجام گردیده است، در این زمینه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر از ظرفیت‌های مناسب جهت همکاری با نیروگاه برخوردار است.

وی افزود: نزدیک بودن مسافت نیروگاه و دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر فصل جدیدی از تعاملات را در بر خواهد داشت.

محسن افتخاری ضمن اطمینان همکاری مطلوب مدیران و کارشناسان نیروگاه شهید منتظری با واحد شاهین‌شهر افزود: ایجاد رشته‌های مورد نیاز بخش نیروگاه در مقطع کارشناسی ارشد مورد تاکید است.

وی ادامه داد: از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهر که متقاضی گذراندن دوره کارآموزی خود در نیروگاه می‌باشد به نحو مطلوب و با کیفیت استقبال می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت تولید برق (نیروگاه) شهید محمد منتظری اصفهان گفت: پروژه‌های دانشجویی مرتبط با صنعت نیروگاه که کاربردی باشند مورد نیاز می‌باشد و از آن حمایت لازم و کافی خواهد شد.

وی آسیب شناسی موانع در ارتباط صنعت و دانشگاه را ضروری دانست تاکید کرد: در بخش پژوهش و تحقیق می‌توانیم در قالب انعقاد قراردادهای مشخص با موضوعات مورد نظر بدون محدودیتی با پژوهشگران دانشگاهی همکاری داشته باشیم.

افتخاری با اشاره به ایجاد 210 هکتار فضای سبز در محدوده نیروگاه به منظور حفظ محیط زیست و کاهش سطح آلایندگی با استفاده از پساب نیروگاه تصریح کرد: با توجه به انگیزه زیست محیطی در نیروگاه، دانشگاه را در جهت ایجاد فضای سبز مناسب یاری خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :