آپلود عکس جمع‌آوری زباله های بیمارستانی، وظیفه شهرداری نیست - شاهین شهر نیوز


شاهین شهر نیوز
بروز ترین سایت خبری شاهین شهر Shahin Shahr news
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: شاهین شهر نیوز - ۱۳٩۱/۱/۳٠

جمع‌آوری زباله های بیمارستانی، وظیفه شهرداری نیستشهردار شاهین شهر گفت: شهرداری وظیفه‌ای در خصوص جمع‌آوری زباله‌های بیمارستانی ندارد و در آینده نزدیک از حمل زباله‌های مطب‌ها و درمانگاه‌ها خودداری می‌کند.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از واحد خبر شهرداری شاهین شهر، "ناصر نفری" افزود: برابر تبصره یک ماده دو قانون مدیریت پسماندها، جمع‌آوری و امحاء زباله‌های بیمارستانی به عهده تولیدکنندگان آن می‌باشد. 


وی بیان داشت: قانون، تکلیف زباله‌های بیمارستانی را روشن کرده اما مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین‌شهر و میمه که متولی رفع این مشکل است از زیر بار مسوولیت شانه خالی می‌کند. 


شهردار شاهین شهر گفت: در پی جلسات متعدد کارگروه بهداشت، مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان متعهد شده است دستگاه بی‌خطرسازی زباله‌های بیمارستانی را خریداری کند و یا هزینه‌های حمل این نوع زباله‌ها را به شهرداری پرداخت نماید، اما تاکنون به هیچ‌یک از تعهدات خود عمل نکرده‌اند. 


"نفری" با اشاره به اینکه شیوع بیماری‌های پرخطر و انواع عفونت‌ها از پیامدهای حمل و دفع غیر استاندارد زباله‌های مطب‌ها و درمانگاه‌هاست، گفت:  شهرداری بیش از این بی‌توجهی به مسائل زیست محیطی شهروندان را تحمل نخواهد کرد و فقط تا یک ماه آینده جمع‌آوری و حمل زباله‌های مراکز درمانی شهر را تا محل تخلیه زباله‌های شهر اصفهان بر عهده می‌گیرد. 


شهردار شاهین شهر ابراز امیدواری کرد در فرصت باقی‌مانده، مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین‌شهر و میمه به وظایف قانونی خود عمل نمایند.

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :