آپلود عکس مردم فوتبال پاک می‌خواهند - شاهین شهر نیوز


شاهین شهر نیوز
بروز ترین سایت خبری شاهین شهر Shahin Shahr news
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: شاهین شهر نیوز - ۱۳٩۱/٢/٢٦
حسینی دولت‌آبادی با تاکید بر توجه مسئولان ورزش به فرهنگ ورزشی:

مردم فوتبال پاک می‌خواهند

عضو فراکسیون روحانیان مجلس با بیان این که ورزش اخلاقی و اخلاق ورزشی موضوعی است که در فرهنگ اسلامی به آن تاکید شده و در فرهنگ ایرانی تحت عنوان منش پهلوانی بروز و ظهور داشته است، تصریح کرد: مردم خواستار ایجاد فضایی پاک و اخلاقی در عرصه ورزش به ویژه فوتبال هستند.

سید محمود حسینی دولت‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگارفرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت اخلاق در ورزش‌، اظهارداشت: با توجه به تاثیرگذاری فرهنگی برخی رشته‌های ورزشی بر حوزه‌های مختلف اجتماع و الهام بخشی آن بررفتار جوانان، اهمیت اخلاقی شدن در رشته‌هایی چون فوتبال مشهود بیش از پیش نیازاست.

نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «لازم است با حرفه‌ای‌‌تر شدن فوتبال باشگاهی طی سالهای اخیر، اخلاق نیز ارتقا یابد»، گفت: ورزش اخلاقی و اخلاق ورزشی موضوعی است که در فرهنگ اسلامی به آن تاکید شده و در فرهنگ ایرانی تحت عنوان منش پهلوانی بروز و ظهور داشته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ورزش ایرانی از دیر باز مروج فرهنگ گذشت، مردانگی و ایثار بوده است، آن  گونه که در داستان‌های اساطیری ملتمان نیز به آن اشاره شده، افزود: جای تاسف است که طی سالهای اخیر نتوانستیم از این ظرفیت غنی فرهنگی در ورزش‌های غیر بومی و نوظهوری چون فوتبال در جامعه، که علاقه‌مندان زیادی دارد بهره‌گیری کنیم.

این عضو فراکسیون اکثریت مجلس هشتم با اشاره به این‌که انتظار علاقه‌‌‌‌‌مندان به فوتبال در جامعه این است که فضای این رشته از آلودگی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها دور باشد، بیان کرد: از آنجایی‌که ملت ایران جامعه‌ای اخلاقی است و حفظ ارزشها و شئونات اخلاقی و دینی برایش اهمیت به سزایی دارد، از مسئولان ورزشی و فرهنگی خواستار ایجاد فضای پاک و اخلاقی در عرصه ورزش به‌خصوص  فوتبال هستند.

حسینی دولت‌آبادی همچنین تصریح کرد: امروز فوتبال نه به عنوان ورزش، بلکه به عنوان صنعت چند منظوره به‌شمار ‌می‌رود، ازاین‌رو دستگاه‌های اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی جامعه درصدد استفاده از ظرفیت‌های آن برای تامین منافع و اهداف خود هستند.

وی در پایان با بیان این‌که باید فضای فوتبال کشور فرهنگی شود، یادآورشد: ضرورت دارد، وزارت ورزش و جوانان و سایر دستگاه‌های ورزشی فرهنگی کشور با توجه به نیازمندی‌های جامعه و استراتژی فرهنگی کشور سعی در ترویج اخلاق و فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی در ساحت ورزش و به خصوص فوتبال داشته باشند./

پایان پیام 

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :