آپلود عکس نمایندگان مجلس قومی و منطقه‌ای فکر می‌کنند - شاهین شهر نیوز


شاهین شهر نیوز
بروز ترین سایت خبری شاهین شهر Shahin Shahr news
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: شاهین شهر نیوز - ۱۳٩۱/٢/٢٧
حسینی دولت‌آبادی در تذکر آئین‌نامه‌ای:
نمایندگان مجلس قومی و منطقه‌ای فکر می‌کنند

خبرگزاری فارس: نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در اعتراض به سخن یکی از نمایندگان راجع به استان اصفهان گفت: متاسفانه نمایندگان مجلس منطقه‌ای و قومیتی فکر می‌کنند.

خبرگزاری فارس: نمایندگان مجلس قومی و منطقه‌ای فکر می‌کنند

 


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدمحمود حسینی دولت‌آبادی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بودجه 91 کل کشور در تذکری آئین‌نامه‌ای به سخنان نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در جلسه صبح امروز مجلس که به برگزاری اجلاس سران در شهر اصفهان انتقاد کرده بود، گفت: من از صبح تا‌کنون دکمه تذکر را زده‌ام اما متاسفانه هیئت رئیسه اجازه صحبت به بنده نداد.

وی با استناد به اصل 2 قانون اساسی و بند 11 ماده 23 آئین‌نامه داخلی مجلس اشاره کرد و گفت: باعث تاسف است که نمایندگان مجلس منطقه‌ای فکر می‌کنند در حالی که مقام معظم رهبری در دیداری که در نخستین سال آغاز مجلس هشتم با ایشان داشتیم، نمایندگان را از منطقه‌ای فکر کردن منع فرمودند و گفتند که به منافع ملی توجه کنید.

این نماینده مجلس افزود: جای تاسف است که دیدگاه تعدادی از نمایندگان مجلس نسبت به یک منطقه از کشورمان منفی است.

حسینی دولت‌آبادی خطاب به نمایندگان استان خوزستان گفت: آن زمانی که به هر کجای استان خوزستان می‌رفتیم، رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های رزمندگان استان اصفهان را می‌دیدیم، روی استان اصفهان حساس نبودیم اما اکنون که یک سالن اجلاس می‌‌خواهد در اصفهان ساخته شود و دولت آن را مصوب کرده و شهرداری نیز حدود 40 میلیارد تومان هزینه کرده، روی اصفهان حساسیت نشان می‌دهید؟

وی ادامه داد: این مبالغ از بیت‌المال مسلمانان هزینه شده است. آیا استان‌های دیگر این مبلغ را هزینه کرده بودند باز شما اینگونه برخورد می‌کردید که امروز با اصفهان برخورد کردید؟

در ادامه محمدرضا باهنر نائب رئیس اول مجلس که ریاست صحن علنی را بر عهده داشت، گفت: در جلسه صبح امروز که راجع به اجلاس سران بحث می‌کردیم نماینده آذربایجان، آقای قاضی‌پور سخنانی در این زمینه گفتند که البته اگر این سخنان مطرح نمی‌شد، بهتر بود.

وی افزود: البته آقای قاضی‌پور پس از آن سخنان عذرخواهی کردند‌ اما تذکر آقای دولت آبادی از یک جهت به جاست و از جهتی دیگر من نسبت به سخنان ایشان گلایه می‌کنم.

نائب رئیس اول مجلس تصریح کرد:‌ اینکه بگوییم مجلس قومیتی و منطقه‌ای فکر می‌کند، این حرف‌ها هیچگاه در مجلس نبوده و اکنون نیز نیست و یک اشتباه لفظی رخ داده است والا چه در جنگ، چه در صلح و چه در سازندگی و توسعه کشور همه اقوام کشور جزو افتخارات ایران اسلامی هستند و ترجیح هر کدامشان نسبت به آن یکی سبب وحدت ملی نخواهد شد.

باهنر همچنین ادامه داد: آقای قاضی‌پور عذرخواهی کردند البته از اصفهان نیز تماس‌های بسیاری گرفته شد و گفتند که چرا این گونه سخنان مطرح شد اما اثبات یک شی نفی اشیای دیگر را نمی‌کند. لذا من خواهش می‌کنم این بحث‌ها را ادامه ندهید و من اگر بحثی در مجلس شده است، از همه مردم ایران عذرخواهی می‌کنم.

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :