آپلود عکس پایان یافتن عمر مفید 30 ساله تصفیه خانه‌ شاهین شهر - شاهین شهر نیوز


شاهین شهر نیوز
بروز ترین سایت خبری شاهین شهر Shahin Shahr news
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: شاهین شهر نیوز - ۱۳٩۱/٤/٥

شاهین شهر نیوز : با پایان یافتن عمر مفید 30 ساله برخی از تصفیه خانه‌ها مانند تصفیه خانه‌های جنوب، شمال و شاهین شهر، ارتقا و بازسازی آنها ضروری است.


به گزارش خبرگزاری مهر معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: میزان پساب تولیدی تصفیه خانه های شبکه فاضلاب چهار تا پنج متر مکعب در ثانیه است و در صورت استاندارد بودن، در هنگام خشکسالی می‌توان از آن استفاده کرد.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی قبادیان اظهار داشت: داوطلبان زیادی برای بهره‌برداری از پساب تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب وجود دارند و در صورت استانداردسازی می‌توان از آن در بخش کشاورزی غیر مثمر، صنعت، بیابان زدایی و آبیاری فضای سبز خارج از محدوده شهری استفاده کرد.
 
وی تاکید کرد: شبکه فاضلاب اصفهان اولین و قدیمی‌ترین شبکه فاضلاب در کشور است.
 
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: با پایان یافتن عمر مفید 30 ساله برخی از تصفیه خانه‌ها مانند تصفیه خانه‌های جنوب، شمال و شاهین شهر، ارتقا و بازسازی آنها ضروری است.
 
وی گفت: بهسازی و نوسازی تصفیه خانه‌های جدید، بودجه‌ای بالغ بر 40 میلیارد تومان نیاز دارد که شرکت آب و فاضلاب استان با استفاده از اعتبارات جاری، بازسازی این تصفیه خانه‌ها را در دستور کار قرار داده است.
 
قبادیان ادامه داد: برای بازسازی و نوسازی تصفیه خانه‌ها باید بودجه های عمرانی به کار گرفته شود و بودجه شرکت برای این کار کافی نیست.
 
وی گفت: ساخت تصفیه‌خانه‌های جدید به روش‌های پیشرفته در برخی از نقاط استان از جمله هرند، اژیه، نجف آباد، نطنز، خوانسار و سده لنجان انجام شده است
 
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: برای سرعت بخشی به عملیات بهسازی و نوسازی تصفیه خانه‌ها از مشارکت مالی و واگذاری بخش‌های تصفیه خانه به روش‌های 'B.O.O 'و 'B.O.T ' به بخش خصوصی می‌توان استفاده کرد.
 وی اظهار داشت: در دو روش مذکور سرمایه گذار خصوصی هزینه بهسازی تصفیه خانه را تأمین می‌کند و در برابر آن از پساب استاندارد تصفیه‌خانه، برای تأمین آب واحد صنعتی خود بهره‌مند می‌شود.
 
قبادیان آبیاری با آب پساب تصفیه خانه‌ها را منوط به اخذ مجوز از مرکز بهداشت و سازمان محیط زیست استان برای استفاده در کشاورزی صنعتی، غیر مثمر و فضاهای سبز خارج از محدوده شهری عنوان کرد.

 

خبرگزاری مهر

 

اخبار مرتبط

بهره‌برداری از تصفیه‌خانه پساب در شاهین‌شهر

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :