نمایندگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور در شاهین شهر

نمایندگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور در شاهین شهر


به دنبال اعلام آمادگی شورای اسلامی و شهرداری شاهین شهر مبنی بر ایجاد پایگاه دائمی حفظ اسناد و گنجینه کتاب های ملی ، معاون رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور از شاهین شهر بازدید کرد.

این بازدید با حضور سید رضا صالحی امیری مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور ، حسین سیستانی معاون مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان ، تعدادی از معاونان و کارشناسان سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور ، فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه ، اعضای شورای اسلامی شاهین شهر و شهردار و معاون پشتیبانی و توسعه شهرداری شاهین شهر برگزار شد.
علی اصغر ذاکری شهردار شاهین شهر در معرفی شاهین شهر گفت : شاهین شهر با جمعیتی بالغ بر 160 هزار نفر ، متشکل از 16 قومیت از سراسز کشور با ادیان مختلف و ساختار فرهنگی ویژه و برخورداری از پنج مرکز آموزش عالی و کسب افتخار دومین شهر با سواد کشور، زمینه لازم و ساختارهای مناسب برای ایجاد نمایندگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی را فراهم آورده است.
ذاکری ادامه داد : مجاورت با شهرهای کهن گز و میمه و دسترسی سریع و آسان به شهر اصفهان از دیگر مزیت های این شهر می باشد.
شهردار شاهین شهر اعلام کرد : شاهین شهر به عنوان یکی از پایگاه های علمی و پژوهشی در استان مطرح    می باشد و خوشبختانه رویکرد و نگاه اعضای شورای اسلامی شهر نیز در راستای توسعه فرهنگی شهر می باشد و احداث پنج فرهنگسرا و شش ورزشگاه و ساختمان نگارستان توسط شهرداری مؤید این مطلب می باشد.
سید رضا صالحی امیری مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور نیز با اعلام خرسندی از سفر به شاهین شهر اعلام کرد : ساختار ویژه فرهنگی و پتانسیل های موجود در شاهین شهر ، حمایت مسؤولان شهر و اشتیاق شهروندان علت اصلی این سفر و بازدید از این شهر می باشد.
وی ادامه داد : استقبال شهردار شاهین شهر و ارائه طرح ایجاد پایگاه در این شهر قابل تقدیر است.
صالحی امیری کتاب و کتابخانه را از نمادهای هویتی هر کشور دانست و ادامه داد : حفظ و نگهداری اسناد و آثار به جا مانده از گذشتگان و ثبت صحیح اسناد و رخدادهای امروز برای انتقال به آیندگان از مهم ترین وظایف این سازمان می باشد.
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در مورد برنامه های این سازمان عنوان کرد : بازنمایی و معرفی شخصیت های فرهنگی و برجسته کشور ، ساماندهی و مدیریت واحد در حفظ اسناد و ضبط و نگهداری تاریخ شفاهی کشور در دستور کار قرار دارد.
وی ثبت دیجیتال اسناد ملی کشور و امکان دسترسی کلیه مردم به این اسناد را راه حلی برای استفاده بهینه از این گنجینه به یادگار مانده دانست.
مشاور رییس جمهور ابراز امیدواری کرد : با توجه به حمایت مدیران شهرستان و شهر ، شاهین شهر به یک پایگاه آموزشی و تحقیقاتی در کشور تبدیل شود.
در ادامه فرهنگسرای اشراق و ساختمان نگارستان شهرداری مورد بازدید قرار گرفت.

منبع: سایت سازمان رفاهی تفریحی شاهین شهر

/ 0 نظر / 68 بازدید