جمع‌آوری زباله های بیمارستانی، وظیفه شهرداری نیست

وی بیان داشت: قانون، تکلیف زباله‌های بیمارستانی را روشن کرده اما مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین‌شهر و میمه که متولی رفع این مشکل است از زیر بار مسوولیت شانه خالی می‌کند. 


شهردار شاهین شهر گفت: در پی جلسات متعدد کارگروه بهداشت، مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان متعهد شده است دستگاه بی‌خطرسازی زباله‌های بیمارستانی را خریداری کند و یا هزینه‌های حمل این نوع زباله‌ها را به شهرداری پرداخت نماید، اما تاکنون به هیچ‌یک از تعهدات خود عمل نکرده‌اند. 


"نفری" با اشاره به اینکه شیوع بیماری‌های پرخطر و انواع عفونت‌ها از پیامدهای حمل و دفع غیر استاندارد زباله‌های مطب‌ها و درمانگاه‌هاست، گفت:  شهرداری بیش از این بی‌توجهی به مسائل زیست محیطی شهروندان را تحمل نخواهد کرد و فقط تا یک ماه آینده جمع‌آوری و حمل زباله‌های مراکز درمانی شهر را تا محل تخلیه زباله‌های شهر اصفهان بر عهده می‌گیرد. 


شهردار شاهین شهر ابراز امیدواری کرد در فرصت باقی‌مانده، مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین‌شهر و میمه به وظایف قانونی خود عمل نمایند.

/ 1 نظر / 4 بازدید
شاهد

همین آقای شهردار حدود دو سال پیش در کار گروه بهداشت استان و در پی ابراز نگرانی دکتر سقاییان نژاد شهرداراصفهان مبنی بر عدم امکان دفن زباله های بیمارستانی اصفهان اعلام کرد این زباله ها را به شاهین شهر بیاورید ! و تا آنجایی که من اطلاع دارم حدود دو کامیون 15 تنی بطریق غیر بهاشتی اوردند و دفن کردند اما بواسطه پیگیری این خبر و مصاحبه با معاون عمرانی مدتی متوقف شد .