مایه حیات و مدیریت مصرف آب در شهرستان شاهین شهر و میمه

مایه حیات و مدیریت مصرف آب در شهرستان شاهین شهر و میمه

به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب نشست خبری از سوی اداره آب و فاضلاب شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار در شاهین شهر برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1396/04/8 ؛ ساعت: 10:17 شناسه خبر : 9859
به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب نشست خبری با حضور خبرنگاران از سوی اداره آب و فاضلاب شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار در شاهین شهر برگزار شد.
محمد اونیک آزه مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان ضمن گرامی داشت هفته صرفه جویی در مصرف آب گفت: این هفته فرصت مناسبی برای بیان فعالیت های ادارات آبفا و بالا بردن فرهنگ صرفه جویی است که شامل مشکلات عمده ای است که ما را با محدودیت و کمبود آب مواجه می کند، کاهش بارندگی، فرسودگی شبکه های آب، محدودیت اعتبار و استفاده بی رویه ی آب برای آبیاری فضای سبز از جمله این مشکلات به شمار می آید است که با توجه به این محدودیت ها برای جبران در سه بخش تولید شامل حفرچاه جدید،اجرای خطوط انتقال، بهسازی قنوات و بخش توزیع با احداث مخازن،آب رسانی سیار و استقرار Gis، خرید کلر و راه اندازی سامانه ١۵٢٣ برای روستاییان و در بخش مصرف در تعویض انشئابات فرسوده، تعویض کنتورهای خراب و تذکر و اخطار انشئابات پرمصرف فعالیت میکنیم.
وی افزود: ٢١ روستا در استان اصفهان وجود دارد که همه آنها از لحاظ کیفی در یک سطح هستند اما از لحاظ کمی ما بیشترین مشکل آب را در سه روستای مورچه خورت ،حسن آباد و کلهرود داریم و روستاهای ما بدلیل نبود منبعی دیگر برای دام هایشان نیز مجبور به استفاده از آب آشامیدنی هستند که با مطالبات انجام شده در حال حل این مشکلات هستیم و درصدد خرید دستگاه آب شیرین کن با اعتباری بالغ بر١٠٠میلیون تومان برای دو روستای ونداده و مورچه خورت هستیم.
اونیک آزه بیان داشت: در توزیع اعتبارات توجه خوبی به بخش روستاها می شود که علاوه بر ١٠٪‏ الزامات توجه ویژه ایی نیز به روستاها می شود، اما با این وجود باز هم این اعتبارات جوابگو نیست و اعتبارات امسال ما یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان است که علاوه بر این از اعتبارات صندوق توسعه و اعتبارات مدیریت بهران نیز بهره میبریم. برنامه ما برای حل مشکل بحران آب در کوتاه مدت آب رسانی سیار است که در روز های عادی برای ۴ و ۵ روستا حدود ٢۴هزارلیتر است و در ایام تعطیل تا ١٠٠هزارلیتر می باشد، در بلند مدت نیز انتقال آب از اصفهان بزرگ به روستا ها است.
وی در پایان اضافه کرد: کلیه مشترکین روستاها تحت پوشش آب اشامیدنی هستند و حدود ٧٠٪‏ روستاییان عزیز الگوی مصرف را رعایت می کنند و نسبت به سال گذشته شاهد کاهش هدر رفت آب هستیم.
/ 0 نظر / 41 بازدید