استاندار اصفهان: حرکت بسوی رونق اقتصادی در استان آغاز شده است

وی از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات خبرگان رهبری به عنوان دو رویداد مهم پیش روی نظام نامبرد و افزود: برای حضور پرشور و مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات، کشور به آرامش نیاز دارد و در این راستا مسئولان ذیربط از هیچ کوششی فروگذار نیستند.
استاندار اصفهان در ادامه کاهش نرخ تورم از 45 درصد به 14 درصد را از دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید نامبرد و گفت: دولت یازدهم سعی دارد تا پایان تصدی خود، تورم را تک رقمی کند.
زرگرپور همچنین اجرای طرح تحول نظام سلامت را یکی دیگر از دستاوردهای دولت تدبیر و امید دانست و افزود: برای اجرای این طرح در استان اصفهان در سال گذشته 250 میلیارد تومان اختصاص یافت.
زرگرپور به سرانجام رسیدن مذاکرات هسته ای را یکی از مهمترین اقدامات دولت برشمرد و گفت: توافق هسته ای ایران باعث عزت اسلام ، مسلمانان و مردم ایران شد.
استاندار اصفهان افزود: توافق هسته ای کار بسیار عظیمی بود زیرا باعث برداشته شدن موانع توسعه کشور شد و در اینخصوص باید قدردان این اقدام که توسط دولت و ملت انجام شده است، باشیم.
وی بابیان اینکه خزانه دولت و سیلوها و آب پشت سد در زمان تحویل دولت خالی بود، اظهارکرد: خوشبختانه امروز 400 هزار تن گندم در سیلوهای استان ذخیره شده و با مدیریت صحیح، آب پشت سد به مقدار قابل قبولی رسیده است.
زرگرپور به اقدامات انجام شده برای کاهش آلودگی هوای اصفهان در طی دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: در چهار ماهه ابتدای سال 92، فقط 30 روز هوای سالم در استان بود که امسال تعداد روزهای سالم استان به 114 روز افزایش یافته است .
وی تصریح کرد: هدفگذاری مدیریت استان این است که آلاینده ها کاملاً برطرف شود و هیچیک از واحدهای تولیدی به دلیل آلودگی، مجبور به پرداخت عوارض آلایندگی نشوند.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه تکمیل و راه اندازی طرح های مهم استان در برنامه های مدیریت ارشد استان قرار دارد، اضافه کرد: عملیات تکمیل طرح های قطارشهری، مصلی و ورزشگاه نقش جهان اصفهان شدت گرفته و عملیات اجرایی ایجاد خط دو قطارشهری و نماشگاه بین المللی اصفهان نیز آغاز شده است.
وی با بیان اینکه تا پایان سال تمام روستاهای استان اصفهان طرح هادی خواهند داشت، افزود: در آینده نزدیک به همه روستاهای استان، گاز رسانی می شود.
زرگرپور با بیان اینکه اصفهان استانی شاخص است ، تصریح کرد: شان مردم استان و شهرستان شاهین شهر بالاتر از جایگاه کنونی است و برای ارتقای این جایگاه باید تلاش بیشتری انجام شود.
وی در ادامه از شهرستان شاهین شهر و میمه به عنوان مهد علم و دانش، فرهنگ و تلاش و کوشش نامبرد و افزود: شاهین شهر و میمه به دلیل تنوع قومیت هایی که در خود جای داده، ایران کوچک است و اقوام مختلف در این شهرستان در کمال صفا و آرمش با هم زندگی می کنند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه پروژه های تکمیل شده در شهرستان شاهین شهر و میمه باید در هفته دولت به بهره برداری می رسیدند، افزود: به دلیل سفر متعدد مقامات کشورهای مختلف و هیات های خارجی به اصفهان در طی چند هفته گذشته، افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها به تعویق افتاد و امروز به بهره برداری رسید.
وی با تقدیر از تلاش های شهرداری و دستگاه های اجرایی شهرستان شاهین شهر و میمه در عین حال تصریح کرد: به رغم تلاش های انجام شده در این شهرستان، با جایگاه و شان مورد انتظار برای مردم این شهرستان فاصله داریم و همه باید با اتحاد و همدلی برای ارتقای این جایگاه بکوشیم.
زرگرپور همچنین از برگزاری جلسه ویژه بررسی مشکلات شهرستان شاهین شهر و میمه تا دو هفته آینده خبرداد و افزود: در این جلسه که با حضور مسئولین استان و این شهرستان برگزار خواهد شد، مشکلات شاهین شهر و میمه بررسی می شود.
10 طرح عمرانی روز شنبه با حضور استاندار در شهرستان شاهین شهر و میمه افتتاح و به بهره برداری رسید.
10 طرح عمرانی با اعتبار 190 میلیارد ریال روز شنبه با حضور استاندار اصفهان در شهرستان شاهین شهر و میمه به بهره برداری رسید.
افتتاح و بهره برداری از پروژه های سالن چندمنظوره معراج با اعتباری بالغ بر 33میلیارد ریال و با زیربنای 270 متر مربع، بازار روز میلاد با اعتبار 110 میلیارد در چهار هزار و 200 متر مربع زیربنا، پارک خلیج فارس با اعتبار بالغ بر 6 میلیارد ریال با مساحت 10 هزار مترمربع، پارک فدک با اعتبار بالغ بر 6 میلیارد ریال با مساحت هفت هزار و 700 مترمربع، سالن آمفی تئاتر و کتابخانه مرکزی این شهرستان در نگارستان شهرداری با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 300 میلیون ریال، زیرسازی و آسفالت معابر فدک و کوثر، بلوار شاهد، مدرسه فدک و کلانتری گلدیس از جمله طرح هایی است که امروز با حضور رسول زرگرپور استاندار اصفهان در شهرستان شاهین شهر و میمه افتتاح و به بهره برداری رسید.
شاهین شهر در 20 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

منبع: ایرنا

/ 0 نظر / 42 بازدید