افتتاح سومین سینما در شهر گز

 

وی با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است، افزود: مردم ما در دوران انقلاب بر مبنای یک سری از ارزش‌ها و اعتقاداتی که داشتند و دارند، علیه ظلم و ستم رژیم ستم‌شاهی قیام کردند در  دوران هشت سال دفاع مقدس همین ارزش‌ها و اعتقادات بود که ما را در مقابل دشمن متجاوز بعثی به پیروزی رساند.

رئیس اداره ارشاد شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه روزبه‌روز عظمت این انقلاب در حال افزایش است به مقوله‌ تهاجم فرهنگی دشمان اشاره کرد و گفت: بدون شک توسط مسئولان کشور در مقابل این همه تهاجم فرهنگی اتفاقات بزرگی در حال رخ دادن است.

وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌های کارشناسان کارنامه ما در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن تاکنون قابل‌قبول بوده است و اگر چنین نبود نظاره‌گر بحران‌های بزرگ‌تری در کشور بودیم.

آقاییان‌زاده با تاکید بر اینکه تنها مسیری که می‌تواند این انقلاب فرهنگی را به سمت و سوی پیشرفت سوق دهد، فعالیت‌های فرهنگی است، تصریح کرد: نگاه ویژه‌ای که رهبر معظم انقلاب به حوزه فرهنگ دارند مسئولیت ما را در این راستا دو چندان می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: سیاست ما در اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی شاهین‌شهر و میمه بر این مبنا است که اگر حرکت‌های فرهنگی را به دست خود مردم بسپاریم، یعنی زمینه‌سازی برای حضور گسترده مردم را فراهم کنیم بدون شک به اهداف فرهنگی که مد نظر مقام معظم رهبری است، دست پیدا خواهیم کرد.

رئیس اداره ارشاد شاهین‌شهر و میمه ادامه داد: در این راستا یکی از مباحثی که به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته، بحث مسجدمحوری است بدین صورت که امور فرهنگی و هنری را تحویل بچه‌های مسجد در محله‌ها داده‌ایم.

وی با بیان اینکه تاکنون در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه 47 کانون فرهنگی و هنری تأسیس شده است، افزود: این در حالی‌ است که تأسیس پنج کانون دیگر در دست اقدام این اداره تا پایان سال قرار گرفته و در نظر داریم که تمام مساجد شهرستان از نعمت کانون‌های فرهنگی و هنری برخوردار شوند.

آقاییان‌زاده با بیان اینکه فعالیت این کانون‌ها می‌توانند در حوزه فرهنگ دینی و فرهنگ عامه مردم نقش مهمی را ایفا کند، تاکید کرد: اگر فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مساجد اتفاق بیفتد بدون شک برکات فراوانی را به همراه خواهد داشت که یکی از آنها مصون‌سازی جامعه ما در مقابل تهاجمات فرهنگی دشمنان هست.

وی گفت: مسئله دیگری که با فرهنگ ارتباط پیدا می‌کند مقوله‌ اقتصاد فرهنگ است و مسائل اقتصادی به نوعی برگرفته از فرهنگی است که یک جامعه دارد.

رئیس اداره ارشاد شاهین‌شهر و میمه تصریح کرد: اگر فرهنگ یک جامعه فرهنگ کار و تلاش و توسعه پایدار باشد قطعاً اقتصاد جامعه هم یک اقتصادی پویایی خواهد بود در حالی‌ که برعکس این موضع نیز وجود دارد.

* 10 موسسه فرهنگی در سطح شهرستان راه‌اندازی می‌شود

وی بیان اینکه در حوزه "اقتصاد فرهنگ" در سطح شهرستان گام‌هایی خوبی برداشته‌ شده خاطرنشان کرد: از سیاست‌های اصلی ما تأسیس مؤسسات فرهنگی با توجه به کمبود آنها در سطح شهرستان بوده و از ابتدای سال تاکنون صدور مجوز هشت موسسه فرهنگی در دستور کار قرار گرفته و دو مورد دیگر نیز در حال پیگیری است و در نظر داریم تا پایان سال 10 موسسه فرهنگی در سطح شهرستان راه‌اندازی کنیم که در واقع این فعالیت حرکتی در راستای موضوع اقتصاد فرهنگ است.

* حضور بخش خصوصی کمک شایانی به پویایی حوزه فرهنگ می‌کند

آقاییان‌زاده با بیان اینکه وظیفه دولت در حوزه هنر باید تنها نظارتی و حمایتی باشد، اظهار کرد: حضور بخش خصوصی می‌تواند کمک شایانی در پویایی و توسعه حوزه فرهنگ کند.

وی با بیان اینکه امسال خانه فرهنگ و هنر میمه در این شهر افتتاح شد، اضافه کرد: افتتاح خانه فرهنگ و هنر در میمه تاکنون به خوبی توانسته نقش خود را در ارتقا رشد و آگاهی جوانان میمه‌ای ایفا کند.

رئیس اداره ارشاد شاهین‌شهر و میمه با اشاره به برگزاری همایش آیت‌الله آخوند گزی در شهر گز که امسال با حضور مسئولان کشوری، لشگری، استانی و آحاد مردم برگزار شد، بیان کرد: یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های فرهنگی صورت گرفته در شهر گز همین همایش بود.

وی با بیان اینکه بر این اعتقادم اگر خوراک فرهنگی مناسب برای مردم در جامعه تهیه و تدوین شود آسیب‌های ماهواره خواه نخواه کاهش خواهد یافت، تاکید کرد: برای تحقق این امر مسئولان باید در تمام صحنه‌های فرهنگی پیشگام باشند.

آقاییان‌زاده در پایان تصریح کرد: سومین سینمای شهرستان شاهین‌شهر و میمه تا پایان امسال در شهر افتتاح خواهد شد.

منبع:خبرگزاری فارس

/ 0 نظر / 28 بازدید