افتتاح ۱۰ پروژه عمرانی، خدماتی و فرهنگی در شاهین‌شهر و میمه

 

استاندار اصفهان بابیان اینکه این پروژه‌ها باید در هفته‌ دولت به بهره‌برداری می‌رسید، افزود: به‌دلیل ترافیک دیپلماتیک و سفر هیئت‌های خارجی در چند هفته‌ گذشته افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه‌ها به امروز موکول شد.

وی بابیان اینکه اقوام مختلف در شهرستان شاهین‌شهر در کمال صفا و آرمش باهم زندگی می‌کنند، افزود: شاهین‌شهر، ایران کوچک است و شهرداری و دستگاه‌های دولتی در این شهرستان به‌خوبی فعالیت می‌کنند ولی تا جایی‌که درشان مردم باشد فاصله‌داریم و همه باید دست در دست هم دهند تا به آنچه شایسته‌ مردم است دست‌یابیم.

زرگرپور از برگزاری جلسه‌ ویژه‌ای در دو هفته‌ آینده برای بررسی مشکلات این شهرستان خبر داد و گفت: این جلسه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی تشکیل خواهد شد.

استاندار اصفهان در ادامه به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در طول دو سال خدمت اشاره کرد و افزود: رئیس‌جمهور در طول این مدت به شعارها و وعده‌های انتخاباتی خود پایبند بود و تا جایی‌که امکان داشت توانست به وعده‌های خود عمل کند.

وی آرامش و ثبات را از مهم‌ترین دستاوردهای این دولت برشمرد و اظهار داشت: با توجه به ناآرامی‌های منطقه به برکت امام زمان (عج)، منویات رهبر انقلاب و سیاست‌های دولت تدبیر و امید ثبات و آرامش در کشور برقرار است.

زرگرپور افزود: گرچه مخالفین برنامه‌هایی برای برهم زدن این آرامش دارند ولی به لطف خدا این امنیت در کشور حاکم است و امیدواریم که مستدام باشد مخصوصاً امسال که با برگزاری انتخابات کشور نیازمند آرامش است.

مدیر ارشد استان کاهش نرخ تورم از 45 درصد به 14 درصد را از دیگر اقدامات دولت برشمرد و افزود: دولت سعی دارد این تورم را تک‌رقمی کند.

وی بابیان اینکه دولت کشور را در رکود کامل تحویل گرفت، اظهار داشت: طلیعه‌های خارج شدن از رکود و حرکت به‌سوی رونق در کشور و استان مشاهده می‌شود.

استاندار اصفهان طرح تحول سلامت اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 250 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه به استان تزریق شد.

زرگرپور یکی از مهم‌ترین اقدامات دولت را حل مسائل 1+5 و توافق هسته‌ای برشمرد و گفت: توافق هسته‌ای ایران باعث عزت اسلام و مسلمانان و مردم ایران شد.

وی تصریح کرد: توافق هسته‌ای کار بسیار عظیمی بود و نمی‌توان به این کار اعتراض نمود چراکه باعث می‌شود موانع توسعه‌ کشور برداشته شود و باید قدردان این اقدامات که توسط دولت و ملت انجام‌شده است، باشیم.

استاندار اصفهان بابیان اینکه خزانه‌ دولت و سیلوها و آب پشت سد در زمان تحویل دولت خالی بود، اظهارداشت: خوشبختانه امروز 400 هزار تن گندم در سیلوهای استان ذخیره شده است و با مدیریت درست، آب پشت سد به مقدار قابل قبولی رسیده است.

وی به اقدامات صورت گرفته در خصوص کاهش آلودگی هوا اشاره کرد و افزود: در 4 ماهه‌ ابتدای سال 92، فقط 30 روز هوای سالم در استان بود که امسال این تعداد روزهای سالم به 114 روز رسیده است و باید انتظار روزی را داشته باشیم که آلاینده‌ها کاملاً برطرف شود.

مدیر ارشد استان به روی ریل قرار گرفتن ابرپروژه‌های استان اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه‌های مترو، مصلی و ورزشگاه روی ریل تکمیل قرارگرفته است و کلنگ خط دو مترو و نمایشگاه بین‌المللی اصفهان نیز به زمین زده‌شده است.

وی بابیان اینکه تا پایان سال تمام روستاهای اصفهان طرح هادی خواهند داشت، افزود: در آینده‌ نزدیک همه‌ روستاهای استان گازرسانی خواهند شد.

استاندار اصفهان در پایان گفت: اصفهان استانی شاخص است و شأن مردم این استان و شهرستان شاهین‌شهر بیش از این است و باید نسبت به شأن مردم تلاش بیشتری صورت گیرد.

گفتنی است با حضور استاندار اصفهان 10 پروژه‌ی عمرانی؛ خدماتی و فرهنگی در شهرستان شاهین‌شهر به‌صورت نمادین افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های سالن چندمنظوره‌ی معراج با اعتباری بالغ‌ بر 33 میلیارد ریال و اعیانی 270 مترمربع، بازار روز میلاد با اعتبار 110 میلیارد و اعیانی 4200 مترمربع، پارک خلیج‌فارس با اعتبار بالغ‌ بر 6 میلیارد ریال و مساحت 10 هزار متر مربع، پارک فدک با اعتبار بالغ‌ بر 6 میلیارد ریال و مساحت 7700 متر مربع، سالن آمفی‌تئاتر و کتابخانه‌ مرکزی این شهرستان در نگارستان شهرداری با اعتباری بالغ‌ بر 9 و 3 میلیارد ریال، زیرسازی و آسفالت معابر فدک و کوثر، بلوار شاهد، مدرسه‌ فدک و کلانتری گلدیس با حضور استاندار اصفهان صورت گرفت.

منبع: فارس

/ 0 نظر / 29 بازدید