پیشنهاد بازنگری در بندهای مرتبط با اعتبارات مسکن مهر در بودجه ۹۲/ آغاز بررسی اصل

در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح شد؛

پیشنهاد بازنگری در بندهای مرتبط با اعتبارات مسکن مهر در بودجه ۹۲/ آغاز بررسی اصلاحیه از سه‌شنبه

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برخی از اعضا پیشنهاد کردند ‌بندهایی از بودجه سال جاری که برای خط اعتباری وام مسکن مهر محدودیت ایجاد کرده، در اصلاحیه بودجه مورد بازنگری قرار گیرد و این محدودیت ایجاد شده‌ برداشته شود.

حسینعلی حاجی نماینده مردم شاهین‌شهر و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون اظهار داشت: در جلسه امروز طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری مورد بررسی قرار گرفت و بندهای 4 و 5 ماده 2 این طرح که مربوط به ماموریت‌ها و اختیارات این سازمان است، به تصویب رسید.

وی ادامه داد: در بند 4، بررسی و تعیین نقش‌ها، حدود و وظایف بخش‌های دولتی و غیردولتی، برنامه‌های تمرکززدایی، طراحی و تدوین نظام اداری و نظام‌های تصمیم‌گیری راهبردی استقرار دولت الکترونیک و ... مورد تصویب قرار گرفت همچنین در بند 5 هم تهیه، تدوین و ابلاغ معیارها و ضوابط مطالعاتی، فنی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های دولتی و موسسات عمومی و تدوین صلاحیت پیمانکار و مشاورین طرف قرارداد دستگاه‌های اجرایی به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی محول شد.

این نماینده مجلس همچنین یادآور شد: در این جلسه برخی از اعضای کمیسیون درخواست بررسی خارج از نوبت لایحه اصلاح بودجه سال جاری را داشتند تا این لایحه هرچه زودتر در صحن کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد و پس از آن برای بررسی خارج از نوبت در صحن پارلمان امضا جمع‌آوری شود که پس از این تقاضای اعضا، حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم با این موضوع موافقت کرد و قرار شد بررسی لایحه اصلاح بودجه 92 از روز سه‌شنبه مورد بررسی قرار گیرد.

حاجی در پایان اضافه کرد: همچنین برخی از اعضا پیشنهاد کردند ‌بندهایی از بودجه سال جاری که برای خط اعتباری وام مسکن مهر محدودیت ایجاد کرده است، در اصلاحیه بودجه مورد بازنگری قرار گیرد و و این محدودیت ایجاد شده‌ برداشته شود.

انتهای پیام/

 منبع:خبرگزاری تسنیم شناسه خبر: ۱۵۳۶۳۲

/ 0 نظر / 44 بازدید