نمایشی برای مرگ غم‌انگیز "آتنا"

نمایش "دخترانه‌های بابا" به نویسندگی و کارگردانی علی ترابیان با نگاهی آسیب شناسانه به ماجرای تلخ قتل "آتنا اصلانی" از ششم اسفندماه در شاهین شهر اجرا می‎شود.

کارگردان این نمایش در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: "دخترانه های بابا" به ماجرای قتل "آتنا اصلانی"، دختر بچۀ پارس آبادی می‌پردازد و همۀ آسیب‌های اجتماعی‌ای که در کمین کودکان است در مقابل دیدگان تماشاگران به تصویر می‌کشد. وظایف اعضای خانواده و نقش پر رنگ همسایه ها در قبال چنین حوادثی موشکافانه بررسی شده و تلاش کرده‌ایم تا بدون قضاوت مخاطب را به سمت آسیب مورد نظر هدایت کنیم.

علی ترابیان ادامه داد: با توجه به تحقیقاتی که پیرامون این مسئله انجام دادم، ابعاد شخصیتی قاتل آتنا از جمله بی اعتقاد بودن به مسائل معنوی، خودخواهی و استفادۀ نادرست او از فضای مجازی برای من روشن شد که با حل کردن آن در داستان توانستم نمایشنامۀ این کار را طبق واقعیت بنویسم.

وی افزود: گروه نمایش "دخترانه های بابا" متشکل از ۲۰ نفر است که بیش از دو ماه برای اجرای این نمایش تمرین کرده‌اند. همۀ عوامل کار اهل شهر نطنز هستند و حدود یک ماه برای آموزش لهجۀ ترکی به بازیگران وقت صرف شده است. ترنم ترابیان، دختر خردسالی است که در این نمایش در نقش آتنا ایفای نقش می کند و سعید عباداللهی، امیر رجال، ابراهیم فولادی، محمد ترابیان، محمد کیهانی، ریحانه صالح کیا، پروا سحری، فاطمه زاهد زاده و یلدا حسن پور دیگر بازیگران کار هستند. همچنین علی عینی برای صحنه، حمیدرضا شاطررجبی و محمد ملکی برای نور، ابوالفضل ترابیان برای موسیقی و محمد نیک مهر برای طراحی پوستر و تیزر این نمایش تلاش کرده اند.

ترابیان با اشاره به اجرای نمایش خود در شهرهای مختلف گفت: "دخترانه های بابا" به مدت ۱۰ شب در نطنز روی صحنه رفته است و سال ۹۷ اجرای آن در شهرهای مختلف کشور آغاز می شود. موسسۀ رسانه های تصویری درخواست بازبینی نمایش را برای فراهم کردن مقدمات پخش آن داشته و دکتر کوروش محمدی، رییس انجمن آسیب شناسی ایران و نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان نیز از مهیا کردن شرایط برای اجرای این نمایش در اصفهان خبر داده است.

وی خاطرنشان کرد: این نمایش با همکاری انجمن هنرهای نمایشی شهر نطنز، از ششم تا ۱۲ اسفند ماه _به جز ۱۰ اسفند_ هر شب رأس ساعت ۱۹ در تماشاخانۀ آموزشگاه هنرهای نمایشی صحنه سهای شاهین شهر به روی صحنه می‌رود.


/ 0 نظر / 31 بازدید