بهره‌برداری از پروژه ملی تقاطع غیر هم‌سطح شاهین‌شهر

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، ناصر نفری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام بهره‌برداری از پروژه ملی تقاطع غیر هم‌سطح ولی‌عصر(عج) که در مسیر شاه‌راه مرکزی کشور و در ورودی غربی این شهر احداث شده است، بیان داشت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال ظرف دو سال ساخته شد و در زاد روز فرخنده حضرت فاطمه(س) با حضور جمعی از مقامات کشوری، استانی و مردم شاهین‌شهر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: احداث 12 کیلومتر راه اصلی و شش کیلومتر مسیر دسترسی، توسعه 200 هکتاری فضای سبز در اراضی تملک شده، اجرای بیش از یک میلیون و 500 هزار مترمکعب عملیات کوه‌بری و خاک‌برداری، احداث چهار دستگاه پل با دهانه 25 متر، ایجاد 1.5 کیلومتر کانال هدایت آب سطحی، کارگذاری سه کیلومتر خطوط آب و گاز بین شهری، نصب 400 پایه روشنایی و صرف یک ‌هزار تن شبکه آرماتوربندی از جمله مشخصات فنی این پروژه ملی است.

شهردار شاهین‌شهر تصریح کرد:‌ ظرف پنج سال گذشته ده‌ها پروژه کلان عمرانی با اعتباری بالغ بر 190 میلیارد تومان در این شهر به بهره‌برداری رسید و چهره نوینی از توسعه پایدار را رقم زد.

وی گفت: احداث ترمینال شیشه‌ای برون شهری که به عقیده کارشناسان از جمله بناهای زیبا و مدرن کشور است، احداث سه فرهنگسرا با همه امکانات، اصلاح مهندسی و ساخت سه معبر جدید در ورودی‌های این شهر به طوری که ضریب مرگ و میر جاده‌ای در این نقاط را به صفر رساند و هم‌چنین ایجاد بوستان ویژه بانوان طبق‌ آخرین متدهای فرهنگی تفریحی و به عنوان یک شاخصه موضوعی در کلان کشور، احداث ده‌ها پارک محله‌ای، انتظام و ساماندهی روشنایی تمامی معابر و مراکز شهری از جمله اقداماتی است که در دوره سوم شورای اسلامی شهر و به وسیله شهرداری شاهین‌شهر رقم خورد.

نفری افزود: ایجاد دو فرهنگسرای محله‌محور، سه ورزشگاه جدید، کتابخانه دیجیتال در ده طبقه و پارکینگ عمومی در ده طبقه از دیگر پروژه‌هایی است که هم‌اکنون در دست اقدام قرار دارد.

وی اضافه کرد: قرار گرفتن این شهر در حاشیه کویر و اقلیم خشک و عدم دسترسی به منابع آب، شهرداری را ظرف سال‌های گذشته بر آن داشت تا ضمن اعمال مدیریت بهینه آب مصرفی و با استفاده از آخرین تکنیک‌های آبیاری نوین، نسبت به احداث پروژه بزرگ تصفیه‌خانه پساب با ظرفیت 200 لیتر در ثانیه اقدام کند برای پروژه‌ای که نخستین بار در کشور اجرا و در آینده نزدیک بهره‌برداری از آن آغاز می‌شود.

شهردار شاهین‌شهر اضافه کرد: در کنار توسعه عمرانی شهر و با اختصاص اعتبار 46 میلیارد تومانی در بخش نرم‌افزار فرهنگی توانستیم به یک توسعه انسانی متناسب و متوازن با این زیرساخت‌ها نایل شویم.

وی اضافه کرد: تعامل بسیار خوبی که شورای سوم با شهرداری دارد و نگاه مبتنی بر اعتماد مدیران استان نسبت به عملکرد این شهرداری از نکات برجسته در کسب توفیقات مذکور بوده است.

نفری گفت: برگزاری همایش‌هایی چون شهر سالم، جشنواره ملی شعر کودک، مسابقه‌های کشوری رباتیک و بسیاری از سمینارهای ملی و منطقه‌ای در این شهر به خوبی نشان می‌دهد که شاهین‌شهر بضاعت تبدیل شدن به یک پایلوت فرهنگی و در قاعده ملی را دارا است و می‌تواند در پرتو هدایت و حمایت مسئولان به گوهری درخشان در کنار پایتخت تمدن جهان اسلام تبدیل شود.

وی افزود: کسب چندین عنوان برتر کشوری در زمینه مسائل محیط زیست، کسب چهار استاندارد ایزو 9004، عنوان ایمن‌ترین شهر کشور و «برترین» در ارائه تسهیلات به مسافران نوروزی و نیز شهر نمونه کشور در استفاده بهینه از منابع، از جمله بارزه‌های مدنیت و توسعه فرهنگ اجتماعی شاهین‌شهر است.

شهردار شاهین‌شهر گفت: هم‌دلی مردم در پیوند وثیقی که با خدمتگزاران خود در شهرداری دارند نقطه عطفی در عینیت بخشی به شعار (شهر ما، خانه ما) و تبدیل آن به یک واقعیت ملموس را نوید می‌دهد، چرا که شهروندان در یک تمایل منطقی همه هزینه‌های مرحله گذار را پذیرفته و با معاضدت و همکاری بی‌شائبه امکان توسعه‌یافتگی این شهر را فراهم آوردند.

وی که نماینده شهرداران کشور در شورای سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور است در ادامه افزود: معتقدم به تعبیر زیبای شاعر افغان، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر پیاده آمده و پیاده می‌روند، اما شهر و هویت آن مانا و ماندگار است و چه زیباست اگر روزی از انسان خاطره‌ای خوش در ذهن شهر بماند.

به گزارش فارس، شاهین‌شهر در 20 کیلومتری شهر اصفهان واقع شده است.

/ 0 نظر / 20 بازدید