مخالفت مجلس نهمی ها با بدعت گذاری در انتخاب رئیس و هیئت رئیسه

جلسه فراگیراصولگرایان حامل وحدت برای همه نیروهای انقلاب است

وی نشست وحدت منتخبان مجلس نهم را حامل وحدت برای تمامی نیروهای انقلاب دانست و افزود: با توجه به توطئه دشمنان که امروز بیش از هرزمان دیگر در صدد ضربه زدن به جمهوری اسلامی هستند؛ همدلی، وفاق و یکپارچگی امری لازم برای پیشبرد اهداف انقلاب و نظام است که منتخبان مجلس نهم باید با تشکیل یک فراکسیون واحد الگویی برای دیگر نیروهای انقلاب باشند.

حاجی خاطرنشان کرد: هر جلسه ای که جدای از فراکسیون فراگیر اصولگرایان تشکیل شود به وحدت اصولگرایان خدشه وارد می سازد.

هیأت رئیسه باید پاسخگو و منتخب ترکیب اصلی مجلس باشد

محمد صالح جوکار منتخب مردم یزد و صدوق  در گفتگو با خبرنگار مهر نیز ضمن تاکید بر ضرورت یک فراکسیون واحد میان اصولگرایان مجلس نهم، افزود: قالب و ترکیب مجلس نهم را اصولگرایان تشکیل می هند؛ لذا ضرورت انسجام میان آنان و تشکیل یک فراکسیون واحد ضروری است.

وی تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که بخصوص در حوزه اقتصادی در گیر آن هستیم نمایندگان باید مشکلات اصلی جامعه و مردم را در تعامل با یکدیگر پیگیری کنند؛ لذا تفرقه و انشقاق در میان آنان رسیدن به اهداف مشترک را سخت و موجب افزایش هزینه خواهد شد.

منتخب مردم یزد با بیان اینکه هیأت رئیس باید از بدنه و ترکیب فراکسیون اصولگرایان انتخاب شود اظهارداشت: هیأت رئیسه باید پاسخگوی ترکیب اصلی مجلس باشد؛ لذا باید هیئت رئیسه مجلس طبق روال ادوار گذشته در فراکسیون اصولگراین انتخاب و به صحن علنی معرفی شود.

وی ادامه داد: مجلس نهم باید مجلسی ولایتمدار باشد و بدور از مسائل حاشیه ای مطالبات و خواسته های مردم و تدابیر رهبری بخصوص شعار سال را محقق سازد که این مهم تنها در سایه وحدت به وجود می آید.

 رئیس مجلس باید طبق روال ادوار گذشته انتخاب شود

همچنین ابراهیم کارخانه ای منتخب مردم همدان در مجلس شورای اسلامی وحدت را رکن اساسی مجلس دانست و گفت: باید همه اصولگرایان در قالب تشکیلاتی بنام فراکسیون فراگیر اصولگرایان جمع شوند که منجر به وحدت و کارایی بیشتر مجلس نهم نسبت به مجلس هشتم شود.

وی ضمن محکوم کردن هر اقدامی که موجب شکاف میان اصولگرایان مجلس نهم شود اظهار داشت: تفرقه و شکاف منجر به تضعیف اصولگرایان در مجلس می شود و دشمنان وقتی این شکاف و چنددستگی را در مجلس ببینند در انتخاب های بعد از همین مسئله برای ضربه زدن به این جریان استفاده خواهند کرد.

صف بندی برای انتخاب رئیس مجلس بدعت مجلس نهم است؛ نمایندگان از آن پرهیز کنند

کارخانه ای با تأکید بر اینکه رئیس مجلس باید از فراکسیون فراگیر اصولگرایان انتخاب شود، خاطرنشان کرد: اصولگریان که اکثریت مجلس نهم را نیز تشکیل می دهند از بین گزینه های مطرح یک نفر را برای ریاست مجلس انتخاب می کنند که آنهم در جلسه روز شنبه فراکسیون انتخاب خواهد شد.

منتخب مردم همدان خاطرنشان کرد:هرکس که داوطلب ریاست باشد به رای گذاشته می شود و کسی که بیشترین رای را کسب کرد به صحن علنی معرفی خواهد شد؛ لذا صف بندی و چند دستگی برای تعیین رئیس مجلس در میان اصولگرایان بدعتی است که در این مجلس پایه گذاری شده و باید از آن پرهیز کرد.

مصدر فراکسیون های مجلس نهم باید فراکسیون اصولگریان باشد

در ادامه حجت الاسلام سید محمد علی موسوی سجاسی منتخب مردم خدابنده در مجلس نهم با بیان اینکه نسبت به شکل گیری یک فراکسیون واحد نظر مساعدی دارد، اظهارداشت: همه اصولگرایان مجلس نهم باید در فراکسیون فراگیر اصولگراین عضو شده و بعد از شکل گیری مجلس می توانند در قالب فراکسیون اصولگرایان، فراکسیون های دیگر را تشکیل دهند اما مصدر باید یکی باشد.

وی افزود: اگر مصدر یکی باشد انشعابات ایجاد شده موجب تنش نمی شود و در خطوط، سیاست ها و جهت گیری کلی یک نظر مشترک استخراج می شود؛ اما انشعاب بدون مصدر مشترک، تصمیم گیری و اجماع  در سیات های کلی نظام را هم با مشکل مواجه می سازد.

منتخب مردم خدابنده خاطرنشان کرد: فراکسیون اصولگرایان در ادوار های گذشته مجلس بوده، لذا در مجلس نهم هم نباید بدعت شکنی شود و با توجه به اینکه تعداد اصولگرایان در این مجلس مسبت به مجلس های قبل افزایش یافته است باید فراکسیون اصولگرایان نیز قوی تر و متحد از گذشته باشد.

فراکسیون فراگیر اصولگرایان باید شگل گیرد اما نه با دید پدرسالاری و قیم مآبانه

همچنین بهروز نعمتی منتخب مردم اسد آباد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در جلسه فراکسیون رهروان ولایت شرکت می کند، ضمن انتقاد از کسانیکه داعیه دار اصولگرایی در فراکسیون اصولگرایان هستند، گفت: بیانیه ای که از سوی سه روحانی منتشر شده می بایست از طرف همه روحانیون مجلس نهم این فراخوان داده می شد نه اینکه فقط سه روحانی که سمت و سوی فکری آنان نیز مشخص است.

وی با بیان اینکه برخی با تنگ نظری به فراکسیون اصولگرایان نگاه می کنند و در صدد محدود کردن این دایره هستند، افزود: بله من هم اعتقاد دارم که در مجلسی که اصولگرایان آن بیشتر از دوره های گذشته هستند باید فراکسیون اصولگرایان نیز فراگیرتر و منسجم تر باشد؛ اما برخی دوستان که پرچم دار تشکیل فراکسیون اصولگرایان شده اند با تنگ نظری به دیگر نمایندگان نگاه می کنند و برخی را از دایره اصولگرایی بیرون می دانند.

نعمتی با تأکید براینکه فراکسیون فراگیر اصولگرایان با نگاه پدرسالارانه و قیم مآبانه نمی تواند شکل گیرد، خاطرنشان کرد: فراکسیون اصولگرایان باید متعلق به همه اصولگرایان مجلس نهم باشد و نه به یک عده محدودی. در مذاکراتی هم که با دوستان داشتیم این مسئله را متذکر شدیم ولی اعتقاد آنان چیز دیگری است و در واقع با تنگ نظری به نمایندگان نگاه می کنند بنابراین در جلسه فراکسیون فراگیر شرکت نمی کنم.

/ 0 نظر / 11 بازدید