استقبال از دوره‌های قرآن‌آموزی در شاهین‌شهر

مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: هزار و 90 نفر از جوانان امسال در60 پایگاه آموزشی قران‌آموزی در مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه امامزاده‌های شهرستان شاهین‌شهر و میمه شرکت کردند.


به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حجت‌الاسلام مهدی قربانی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار کرد: هزار و 90 نفر از جوانان امسال در60 پایگاه آموزشی قران‌آموزی در مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه امامزاده‌های شهرستان شاهین‌شهر و میمه شرکت کردند.

وی افزود: این دوره‌ها به‌صورت رایگان و به‌ منظور حفظ یک جزء تا حفظ کامل قرآن کریم در مناطق شهری و روستایی این شهرستان برگزار شد.

مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: این کلاس‌ها در سال آینده با حضور بیشتر جوانان برگزار خواهد شد و کسانی که موفق شوند گواهی‌نامه معتبر دریافت می‌کنند.

وی به برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم با حضور بیش از 700 نفر در این شهرستان اشاره کرد که برگزاری چنین آزمون‌هایی به گسترش فرهنگ قرانی در جامعه و خانواده‌های شاهین‌شهر و میمه کمک به سزایی کرده است.

قربانی ادامه داد: افرادی که 20 جزء و بیشتر قرآن کریم را حفظ باشند و بخواهند به‌ عنوان مدرس حفظ قرآن کریم به جوانان خدمت کنند، پس از شرکت در دوره تخصصی در شهر قم گواهی‌نامه فعالیت کاری دریافت می‌کنند.

وی در پایان اذعان داشت: چنان‌چه شورای امنای یکی از مساجد خواهان برپای کلاس آموزش قرائت و حفظ قرآن کریم باشند، اداره اوقاف و امور خیریه مدرس قرآنی در اختیار این مسجد قرار خواهد داد.


/ 0 نظر / 22 بازدید