غارتگران آثار تاریخی در شاهین‌شهر دستگیر شدند

غارتگران آثار تاریخی در شاهین‌شهر دستگیر شدند

استان‌ها > اصفهان - فرمانده انتظامی شاهین شهر و میمه از دستگیری 9 قاچاقچی اشیاء عتیقه حین حفاری غیر مجاز در منطقه تاریخی تخت سرخ بخش میمه این شهرستان خبر داد 

 

به گزارش شاهین شهر نیوز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رجبعلی مختاری" فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه با اعلام این خبر  گفت: ماموران این فرماندهی حین گشت زنی در حوزه خود در پی کسب خبری مبنی بر حفاری غیر مجاز توسط چند فرد ناشناس در منطقه تاریخی تخت سرخ سریعا به محل اعزام شدند.

وی افزود: ماموران پس از حضور در محل با 9نفر از قاچاقچیان اشیاء عتیقه که به طمع پیدا کردن گنج و یا شیء تاریخی در حال حفاری غیر مجاز در منطقه مذکور بوده و بلافاصله آنان را دستگیر کردند.

این مقام مسئول با بیان اینکه از متهمان ادوات و وسایل حفاری یک دستگاه گنج یاب کشف شده گفت: در این رابطه پرونده تشکیل و افراد دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

که یکی از مناطق تاریخی ثبت شده در فهرست آثار تاریخی کشور مان می باشد را دستگیر و بهمراه ایشان علاوه بر کشف را نیز کشف و ضبط نمودند.

سرهنگ مختاری اظهار داشت: منطقه تاریخی تخت سرخ یکی از مناطق تاریخی ثبت شده در فهرست آثار تاریخی کشور مان است و این افراد با هدف غارت اموال تاریخی به صورت غیر مجاز در این محل مشغول حفاری بودند که توسط ماموران دستگیر و از در عملی کردن هدف خود ناکام ماندند.

/ 0 نظر / 37 بازدید