حاجی دلیگانی: استانی شدن انتخابات مجلس هزینه‌ها را ۳۰ برابر می‌کند/ باهنر: از کل

در اخطار قانون اساسی در صحن علنی مجلس مطرح شد
حاجی دلیگانی: استانی شدن انتخابات مجلس هزینه‌ها را ۳۰ برابر می‌کند/ باهنر: از کلیات طرح عبور کرده‌ایم

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در اخطار اصل ۷۵ قانون اساسی درباره طرح استانی شدن انتخابات گفت: این طرح بار مالی داشته و هزینه‌های انتخابات را ۳۰ برابر می‌کند.

خبرگزاری فارس: حاجی دلیگانی: استانی شدن انتخابات مجلس هزینه‌ها را ۳۰ برابر می‌کند/ باهنر: از کلیات طرح عبور کرده‌ایم
 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسین علی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی صبح امروز سه شنبه در صحن علنی و در خلال بررسی طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس در اخطار قانون اساسی ناظر به اصل 75 این قانون گفت: هر کدام از بندهای این طرح بار مالی دارد و بعضا هم صورت مسئله آن پاک نخواهد شد.

وی در توضیح افزود: الان در هر حوزه انتخابیه یک تعداد مجری و یک تعداد ناظر حضور دارند اما اجرای این قانون موجب افزایش این رقم شده و هزینه‌های انتخابات را به 30 برابر می‌رساند.

حاجی دلیگانی افزایش افراد هیات‌های نظارت اجرایی، تعداد شبانه‌روز لازم برای شمارش آرا و اشغال شدن بیشتر اماکن را از جمله دلایل افزایش هزینه انتخابات در صورت تثبیت طرح استانی‌ شدن انتخابات مجلس خواند و گفت: الان در یک حوزه ظرف 24 ساعت آرا شمرده می‌شود اما با تصویب این طرح در همان حوزه باید کل آرای استان شمرده شود و چند شبانه‌روز به طول می‌انجامد که ناظران و مجریان غذا و دستمزد بیشتر نیز لازم دارند. همچنین برگه‌های رای بیشتر و آگهی‌های زیادتری نیز باید تهیه شود.

براساس این گزارش محمدرضا باهنر نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه را برعهده داشت در توضیح گفت: این بحث مربوط به کلیات است که ما از آن عبور کرده‌ایم مگر آنکه شورای نگهبان آن ‌را رد کند.

منبع:خبرگزاری فارس

/ 0 نظر / 24 بازدید