برگزاری همایش خانواده موفق با حضور خانم دکتر فردوسی

وی بیان داشت : مدیریت بر خویش در همه ابعاد روحی و جسمی لازم و ضروری است و این مهم موجب تحقق و رسیدن به هدف می گردد و اعتماد بنفس ، حاصل مدیریت است، وی پیرامون اینکه وابستگی و دلبستگی دو مقوله جدا می باشد مطالبی  را ابراز نمود و وابستگی را موجب اشکال و عدم رسیدن به استقلال فردی دانست.

 

شادبودن از دیگر مطالبی بود که خانم دکتر بر آن تاکید داشتند و بیان داشتند در فرهنگ دینی ، مناسبتهای فراوانی است که موجب شادی و نشاط انسان در جامعه می گردد و انسانهای شاد با انگیزه هستند و از سلامت روانی و رفتاری مناسبی برخوردارند.

 

دکتر فردوسی با اشاره به استقلال فکری که انسان را از وابستگی جدا می کند بیان داشتند انسان باید قدرت نَه گفتن را داشته باشد و آنجایی که تشخیص می دهد باید استوار و محکم بتواند از کلمه نَه استفاده کند و همیشه با هر درخواستی همراه نشود و امروز متاسفانه بسیاری از افراد بواسطه نداشتن همین خصوصیات دچار مشکلات فراوانی هستند.

 

دکتر فردوسی در بخشی از سخنان خود ملاک انتخاب همسر را در مسائل اعتقادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، علمی ، شخصیتی ، خانوادگی و جسمی و کُفیّت دانست و دوام و بقا زندگی زناشویی را در گرو نزدیک بودن این مقولات برشمرد .

 

وی ابراز داشت : انسانهای متعادل در زندگی دارای هدف هستند ، مقایسه ای نیستند ، مثبت اندیشند ، خود و دیگران را دوست دارند ، دارای عشق الهی هستند ، خالی از تکبر  ، حسادت و خشم هستند و خود کنترلی از ویژگی آنان است.

 

در بخش دوم این همایش بیش از 30 مورد سئوال بصورت مکتوب پبرامون ازدواج ، تاثیر خانواده در انتخاب همسر ، ملاکهای انتخاب همسر ، عوامل طلاق ، راههای شناخت همسر ، آشنائیهای قبل از ازدواج ، مشکلات روانی موجود در جامعه، فرزندان فراری از مدرسه , پدران عصبانی ، خانواده های بی سرپرست ، رشد عاطفی فرزندان ، پیشرفت تحصیلی ، فضاهای مثل فیس بوک که خانواده ها را هدف قرار داده ، روشهای مثبت اندیشی و ... مطرح شد که پاسخ لازم از طرف خانم دکتر فردوسی ارایه گردید.

 

یادآور می شود بیش از ششصد شهروند که غالباً خانمها بودند در این همایش شرکت داشتند .

از سازمان رفاهی تفریحی

 

/ 0 نظر / 30 بازدید