مصرف آب در شاهین‌شهر، 30 لیتر بیشتر از سرانه کشور

فرماندار شاهین‌شهر و میمه مطرح کرد

مصرف آب در شاهین‌شهر، 30 لیتر بیشتر از سرانه کشور

فرماندار شاهین‌شهر گفت: در حالی‌ که سرانه مصرف آب در کشور حدود 150 لیتر اعلام‌ شده، این رقم در شاهین‌شهر بیشتر از سرانه کشور و 180 لیتر در روز است.


به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، علیرضا بصیری ظهر امروز در شورای اداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه اظهار کرد: رضایت‌مندی مردم، با اقدام به‌ موقع و سریع برای حل مشکلات ارباب‌رجوع و خدمتگزاری صادقانه، دلسوزانه و بی‌منت به دست می‌آید.

وی افزود: در نظام اداری پذیرفتنی نیست که مراجعه‌کننده‌ای بگوید دو هفته می‌خواهم فلان مسؤول اداره‌ای را ملاقات کنم اما هنوز موفق نشده‌ام.

فرماندارشهرستان شاهین شهر و میمه خاطرنشان کرد: به‌جای آن‌که تابلوهای تحریک‌کننده نصب کنیم که اگر مراجعه‌کننده‌ای به کارمند یا مدیری بی‌احترامی کند، مجازاتش چه خواهد بود، موظف هستیم بهترین خدمت را به شهروندان ارائه کنیم، چون حقوق‌بگیر دولت هستیم.

بصیری ادامه داد: رضایت‌مندی در مردم زمانی محقق می‌شود، که مراجعه‌کنندگان به ادارات متوجه شوند مسأله آنان با دقت نظر و به‌ سرعت در حال رسیدگی است، در این صورت حتی اگر ارباب رجوع به حل مشکل خود نرسد باز هم با رضایت اداره‌های دولتی را ترک می‌کند.

وی تصریح کرد: مدیران حضور به‌موقع و تمام‌وقت در اداره خود داشته باشند، برخی گزارش‌های دریافتی از حضور نامنظم برخی از مدیران حکایت می‌کند که با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شاهین‌شهر و میمه از مدیران دستگاه‌های اجرایی، استادان دانشگاه‌ها، معلمان آموزش‌ و پرورش و روحانیون دعوت کرد از تریبون‌های خود در مساجد، دانشگاه‌ها و مدارس به‌منظور آگاهی بخشی نوجوانان، جوانان و سایر اقشار در خصوص حفاظت از محیط‌ زیست و منابع طبیعی تلاش کنند.

فرماندار، به مدیران ادارات یک هفته فرصت داد که به شبکه مکاتبات الکترونیک دولت متصل شوند و مکاتبات اداری بین ادارات را فقط از طریق این شبکه انجام دهند.

وی رعایت دقیق مقررات مقاوم‌سازی ساخت‌ و سازهای مسکونی، تجاری و اداری را از مسؤولان ، صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی را با توجه به کاهش‌های بارندگی امسال از شهروندان، کشاورزان و صاحبان صنعت خواستار شد.

فرماندار شاهین‌شهر متذکر شد: در حالی‌ که سرانه مصرف آب در کشور حدود 150 لیتر اعلام‌ شده، این رقم در شاهین‌شهر بیشتر از سرانه کشور و 180 لیتر در روز است.

بصیری با اشاره به این‌که حدود 60 درصد اعتبارات استانی، 39 درصد اعتبارت بخش توازن و 46 درصد اعتبارات بخش نفت و گاز شهرستان شاهین‌شهر و میمه امسال محقق شده است از مدیران دستگاه‌های اجرایی درخواست کرد در روزهای پایانی سال 96 برای واریز اعتبارات تخصیص نیافته تلاش کنند.

وی نظارت بر ساخت و سازهای غیرقانونی در روزهای تعطیل نوروز را در مناطق شهری و روستایی و خدمات‌رسانی و اطلاع‌رسانی کافی به مسافران نوروزی را به مسؤولان گوشزد کرد.

فرماندار شهرستان شاهین شهر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن قدردانی کرد و افزود: مردم پاسخ معناداری به توطئه‌گران خارجی و فریب‌خوردگان داخلی دادند و با وجود مطالبات به حقی که دارند پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و نمی‌گذارند عده‌ای امنیت حاصل از خون شهدای کشور را پایمال کنند.


/ 0 نظر / 26 بازدید