آغاز رقابت ربات های شهری در شاهین شهر

امروز 23 فروردین ماه مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات ملی رباتیک در تالار شیخ بهایی شاهین شهر با حضور بیش از 600 پژوهشگر جوان از سراسر کشور برگزار می شود.

 

به گزارش دبیرخانه مسابقات گروه های شرکت کننده طی 3 روز در شاهین شهر به رقابت می پردازند.

 دومین دوره مسابقات رباتیک کشوری شاهین شهر (ربات های شهری) با همکاری سازمان رفاهی و تفریحی شهرداری شاهین شهر و مجتمع دانشگاهی علوم و فناوری دریایی دانشگاه صنعتی     مالک اشتر در لیگ های مسیریاب (دانش آموزی)،مسیریاب ساده (دانشجویی) ، مسیریاب پیشرفته (ناوبری شهری ) ، ماز و میکروموس در قالب 182 تیم برگزار می شود.

بنا بر این گزارش ، 531 پژوهشگر که شامل 93 تیم لیگ مسیریاب دانشجویی ، 16 تیم در لیگ مسیریاب پیشرفته ، 46 تیم در لیگ مسیریاب دانش آموزی ، 16 تیم در لیگ ماز و 11 تیم در لیگ میکروموس شرکت کرده اند.

بیشترین تعداد شرکت کننده ها از شهر های کرمانشاه ، شیراز ، تهران و کمترین تعداد شرکت کننده از سیستان و بلوچستان هستند.

به گفته رئیس دومین دوره مسابقات ربات های شهری، این مسابقات در حالی آغاز می شود که نیاز فزاینده و رشد قابل توجهی را در استفاده از ربات ها در عرصه های مختلف صنعتی ،نظامی ،پزشکی و اجتماعی شاهد هستیم.

محمد رضا عرب یار محمدی افزود: حضور قریب بر 20 میلیون ربات در جهان ما را به یک واقعیت انکار ناپذیر به نام اقلیت قومی مواجه می سازد ، اقلیتی که بدون شک در یک دهه آینده کنترل اکثر برنامه های حساس پرهزینه ، تکراری ، خطرناک را در اختیار داشته و به نوعی سرعت ، دقت و صحت فعالیت ها را تضمین می کند.

وی ادامه داد: جهت توسعه و تحقق این علم نیاز به بستر سازی در رشته های برق الکترونیک ،مکانیک جامدات و کامپیوتر دارد که در راستای آن می توان با برگزاری همایش ها ، جشنواره ها و همچنین مسابقات علمی به تحقق این امر کمک کرد.

گفتنی است اولین دوره مسابقات رباتیک سال 88 با حضور 600 نفر برگزار شد.

/ 0 نظر / 12 بازدید