چهل و پنجمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران گشایش یافت

 
چهل و پنجمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران گشایش یافت تهران - چهل و پنجمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران چهارشنبه شب طی مراسم ویژه ای در ورزشگاه آرارات تهران آغاز شد.

 

به گزارش ایرنا، در این مراسم اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، پیشوای دینی ارامنه تهران، سفیر ارمنستان در تهران و همچنین تعدادی از ورزشکاران مطرح جامعه ارامنه ایران حضور داشتند.
علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال نیز در ورزشگاه حضور یافت اما پس از دقایقی محل را ترک کرد.
در مراسم افتتاحیه چهل و پنجمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران ابتدا تیم های شرکت کننده از شهرهای مختلف ایران و همچنین ورزشکاران حاضر در بازی ها از کشور ارمنستان رژه رفتند و سپس مشعل بازی ها که از سوی خلیفه ارامنه تهران متبرک شده بود، توسط مارکار آقاجانیان از بازیکنان سابق فوتبال ایران روشن شد.
بعد از آن پیام سوگند ورزشکاران توسط آنی خچومیان و آرگینه پطروسیان از بازیکنان تیم والیبال بانوان و پیام سوگند داوران توسط خانم تالین طهماسیان از داوران فدراسیون جهانی والیبال قرائت شد.
در این دوره از بازی های ارامنه ایران ۹۰۰ ورزشکار از شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شاهین شهر، رشت، ارومیه، روستای گردآباد و کشور ارمنستان به مدت ۱۰ روز در ۹ رشته ورزشی به رقابت خواهند پرداخت.

منبع : ایرنا 80812891(3527941)

/ 0 نظر / 35 بازدید