سفر هفتگی 1300 خانواده به تفریحگاه ویژه شاهین‌شهر

مدیرعامل سازمان پارک‌های شاهین‌شهر خبر داد
سفر هفتگی 1300 خانواده به تفریحگاه ویژه شاهین‌شهر
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شاهین‌شهر گفت: هر هفته بیش از یک هزار و 300 خانواده، در مسیر سفر خود در مجموعه تفریحی گردشگری شاهین‌شهر توقف می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حمیدرضا فدایی ظهر امروز در مجموعه تفریحی گردشگری شاهین‌شهر اظهار داشت: در فصل سفرهای تابستانی، گردشگرانی که به‌صورت خانوادگی قصد سفر به استان اصفهان دارند یا از این استان به استان‌های دیگر کشور سفر می‌کنند، در این مجموعه خانوادگی امن و پیشرفته و با امکانات کافی توقف و استراحت می‌کنند.

وی افزود: مسافران در این تفریحگاه 15 هکتاری در شرق شاهین‌شهر در مجاورت اتوبان اصفهان – تهران، ساعاتی زیر 90 آلاچیق احداث شده، چادرهای مسافرتی را برپا می‌کنند و از مصرف نان محلی، غذاهای سنتی، شیرینی‌های سنتی ایرانی و سبزیجات کوهی لذت می‌برند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شاهین‌شهر اظهار کرد: هر هفته بیش از یک هزار و 300 خانواده، در مسیر سفر خود در بین شهرهای کشور، در مجموعه تفریحی گردشگری شاهین‌شهر توقف می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این محیط کاملاً خانوادگی، با مشارکت بخش خصوصی، چهارسیاه چادر عشایری برپاست که مسافران در زیر آن ساعاتی استراحت می‌کنند و دوغ، چای و دم‌نوش‌های سنتی می‌نوشند، همچنین با استفاده از 14 رأس و نفر، اسب و شتر، امکان اسب‌سواری، شترسواری و درشکه سواری برای ایران گردان وجهان گردان فراهم شده است.

فدایی به ایجاد پیست رایگان و مخصوص دوچرخه‌سواری به طول یک هزار و 200 مترمربع در مجموعه تفریحی گردشگری برای مسافران اشاره کرد و ادامه داد: در صورتی که گردشگران شبانه به این تفریحگاه بیایند و یا این که از قبل قصد اقامت شبانه در این تفریحگاه را داشته باشند، می‌توانند از خدمات این کمپ بین راهی استفاده کنند، هم اینک هرشب 20 خانوار، در این مجموعه گردشگری اقامت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شاهین‌شهر، با یادآوری احداث شش هکتار فضای سبز، پارکینگ، پیاده‌رو و آلاچیق، از برپایی جشن‌های هفتگی بانام "جشن شهروندی" برای خانواده‌های شاهین‌شهری و خانواده‌های گردشگران، در این مجموعه تفریحی خبر داد. اجرای موسیقی زنده محلی اقوام ایرانی با رعایت شئونات اخلاقی و قانونی در این جشن‌های پنج‌شنبه شب‌ها، با استقبال گسترده مردم همراه شده است.

به گزارش فارس، مجموعه تفریحی گردشگری شاهین‌شهر، اواخر اسفند پارسال با 60 میلیارد ریال اعتبار شهرداری شاهین‌شهر بهره‌برداری شده و طرح ساخت پارک آموزشی ترافیک کودکان به وسعت یک هکتار در این مجموعه، امسال بهره‌برداری می‌شود.

/ 0 نظر / 32 بازدید