طرح«گفتمان‌ دینی» ازاول مهر در مدارس شاهین‌شهر و میمه اجرا می‌شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شاهین‌شهر و میمه:
طرح«گفتمان‌ دینی» ازاول مهر در مدارس شاهین‌شهر و میمه اجرا می‌شود

اصفهان - رئیس اداره تبلیغات اسلامی شاهین‌شهر و میمه گفت: در نظر داریم با همکاری اداره آموزش‌وپرورش شاهین‌شهر و میمه طرح گفتمان‌های دینی را همزمان با بازگشایی مدارس اجرایی کنیم.

حجت الاسلام محمود مرادی هرندی در گفتگو با خبرنگار مهر به بیان فعالیت‌های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه پرداخت و اظهار داشت: فعالیت‌های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه در ۴ محور قرآنی، اعزام مبلغ در اعیاد مختلف به سراسر شهرستان، تشکل‌های دینی و مساجد تهیه و تدوین‌ شده است.

وی با بیان اینکه در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی رویکرد ما در خصوص تشکل‌های دینی و همچنین اقشار تأثیرگذار آموزشی است، تصریح کرد: در همین راستا با همکاری حوزه علمیه نرجس خاتون آموزش‌های مختلفی برای هیئت‌های مذهبی به‌ خصوص برای کانون مداحان اهل‌بیت (ع) شاهین‌شهر برگزار و برای همه شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها گواهینامه آموزشی صادر کرده‌ایم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شاهین‌شهر و میمه ادامه داد: رابط سازمان تبلیغات اسلامی و تشکل‌های مذهبی، شورای هیئات مذهبی است که اعضاء آن طی انتخاباتی توسط خود تشکل‌های مذهبی انتخاب می‌شوند همچنین در کنار این شورا کانون مداحان که اعضای آن به ۱۲۰ نفر می‌رسد، فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اعزام ۱۲ مبلغ طلبه به روستاهای شهرستان، تاکید کرد: در فصل تابستان سازمان تبلیغات اسلامی با دایر کردن ۶ پایگاه در شهرستان و اجرای برنامه‌های فرهنگی تحت عنوان بوستان ولایت نقش بسزایی برای گذران اوقات فراغت کودکان و نوجوانان ایفا کرد.

مرادی با بیان اینکه با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس همکاری اداره تبلیغات اسلامی با اداره آموزش‌وپرورش شاهین‌شهر و میمه برای اجرای طرحی به نام (گفتمان‌های دینی) برای پاسخگویی به شبهات دینی دانش آموزان آغاز می شود، گفت: مبلغان اعزامی به مدارس در این طرح به شبهات دینی دانش آموزان پاسخ می دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

/ 0 نظر / 32 بازدید