۳ زن سارق میلیونی طلا+تصاویر

آفتاب: این سارقان از طلافروشی‌های شهرهای بابلسر، مشهد، قم، اصفهان و شاهین‌شهر سرقت کردند.

در پی وقوع سرقت های مشابه از طلافروشی های سطح شهر تهران که سه سارق زن به بهانه خرید طلا و جواهرات به مغازه های طلافروشی مراجعه و در فرصتی مناسب اقدام به "کش روی طلا و جواهرات" می کردند، موضوع برای رسیدگی تخصصی در دستور کار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت طلا به شیوه کش روی" کارآگاهان اداره هفدهم با شناسایی و مراجعه به محل های سرقت، اقدام به بازبینی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته طلافروشی ها و انجام تحقیقات از صاحبان طلافروشی ها کردند. 

نتایج به دست آمده از تحقیقات و بازبینی دوربین های مداربسته نشان داد که یک دختر جوان حدود 25 ساله به همراه دو زن میانسال ، به بهانه خرید سرویس طلا و .... ، با مراجعه به طلافروشی ها شروع به امتحان طلا و جواهرات ـ به ویژه سرویس های طلا ـ می کنند. آنها پس از انجام سرقت و به بهانه اینکه سرویس و یا طلای مورد نظر را پسند نکرده اند، از مغازه خارج و صاحبان طلافروشی نیز تنها پس از سرقت و در زمان قرار دادن طلا و جواهرات در داخل ویترین متوجه سرقت توسط آنها می شدند. 

کارآگاهان در ادامه رسیدگی به این پرونده و با شناسایی یکی از سارقان به نام مهری 40 ساله موفق به شناسایی مخفیگاه وی در شهرستان ورامین شده و او را دستگیر و به اداره هفدهم منتقل کردند. در شرایطی که متهم قصد داشت تا منکر هرگونه ارتکاب سرقتی شود ، با وجود تصاویر به دست آمده از متهم در صحنه سرقت از داخل طلافروشی ها ، به ناچار لب به اعتراف گشود و یک مادر و دختر به اسامی پوران 60 ساله و هما 25 ساله را نیز به عنوان همدستان خود معرفی کرد. با شناسایی دقیق هویت دو متهم دیگر پرونده ، کارآگاهان با شناسایی مخفیگاه این مادر و دختر در شهرستان کرج ، با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان رفته و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که آنها پس از اطلاع از دستگیری همدست خود از این شهرستان متواری شده اند. 

با وقوع سرقت های مشابه در برخی از شهرها و استان های کشور به ویژه در شهرهای بابلسر ، مشهد ، قم ، اصفهان و شاهین شهر ، کارآگاهان با تجمیع اطلاعات سرقت های انجام شده در این شهرها و با بررسی دقیق تصاویر دوربین های مداربسته محل سرقت ها اطمینان پیدا کردند که پوران و هما پس از متواری شدن، به صورت دو نفره سرقت های خود را این بار از طلافروشی ها سایر شهرهای کشور ادامه داده اند. 

تعدادی از مالباختگان با مراجعه به اداره هفدهم و در خصوص نحوه سرقت طلا و جواهرات، در اظهارات مشابه عنوان داشتند که سرقت ها توسط دو زن انجام شده است. 

یکی از مالباختگان در خصوص سرقت بیش از 300 گرم طلا به کارآگاهان گفت : 25 تیر ماه دو زن به مغازه وارد شده و اعلام کردند که قصد خرید طلای زیادی دارند . به مدت حدود 45 دقیقه در داخل مغازه در حال امتحان کردن طلاها بودند که پس از این مدت به بهانه پسند نکردن طلاها از مغازه خارج شدند. زمانی که قصد قرار دادن طلاها در داخل ویترین را داشتم ، متوجه شدم که آنها به صورت ماهرانه ای یک دسته النگو به ارزش تقریبی 16 میلیون تومان سرقت کرده اند. 

مالباخته دیگری نیز در اظهارات مشابه ای گفت: حدود سه ماه پیش و ، یک دختر جوان مانتویی به همراه زن میانسالی به بهانه خرید یک سرویس طلا به ارزش تقریبی 7 میلیون تومان وارد مغازه شده و سرویس های طلای مختلفی را از من دریافت کرده تا مشاهده کنند. پس از مدتی و به بهانه اینکه هیچ کدام از سرویس های طلا را پسند نکرده اند از مغازه خارج شده و پس از خروج آنها بود که متوجه سرقت یک سرویس کامل طلا به ارزش تقریبی 5 میلیون و 400 هزار تومان شدم . با مراجعه به دوربین مداربسته نصب شده در مغازه متوجه شدم که این دو زن در فرصت مناسب و به صورت ماهرانه ای اقدام به سرقت سرویس فوق کرده اند. 

کارآگاهان اداره هفدهم با اخذ نیابت قضایی و در تحقفیقات انجام شده در سایر شهرها و استان های کشور ،دریافتند که این مادر و دختر ، حداکثر به مدت یک هفته در یک شهر اقدام به سرقت کرده و پس از این مدت شهر و استان دیگری را برای سرقت ها خود امتحان می کنند. با توجه به بی مکان بودن متهمان ، کارآگاهان اداره هفدهم با انجام تحقیقات پلیسی گسترده موفق به شناسایی مخفیگاه هما در شهرستان کرج ، منطقه شاهین ویلا شده و این محل را تحت مراقبت های نامحسوس خود قرار دادند.سرانجام 20 فروردین موفق به دستگیری هما شدند. 

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند - معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ - با اعلام این خبر گفت: با توجه به دلایل و مدارک به دست آمده از صحنه سرقت ها ، به ویژه تصاویر به دست آمده از متهمان در لحظه سرقت و قطعی شدن ارتکاب سرقت از سوی متهمان، دستور انتشار بدون پوشش چهره هر دو متهم پرونده از سوی بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 4 تهران صادر شده است . به همین خاطر از کلیه مالباختگانی که موفق به شناسایی متهمان شده اند دعوت می شود تا برای طرح شکایت خود به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند. 

به گزارش مهر، وی با اشاره به متواری بودن یکی از متهمان پرونده – پوران - نیز گفت: با توجه به متواری بودن یکی از متهمان، دستور انتشار بدون پوشش چهره این متهم از سوی قاضی صادر شده است. لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصویر متهم تحت تعقیب اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ شده و اطلاعی از مخفیگاه و یا محل های تردد وی دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 51055390 و 51055391 در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار دهند.
/ 0 نظر / 51 بازدید