افتتاح 3 دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شاهین‌شهر

معاون دادگستری استان اصفهان خبر داد

افتتاح 3 دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شاهین‌شهر

معاون آمار و فن‌آوری اطلاعات دادگستری کل استان اصفهان افتتاح 3 دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرستان شاهین‌شهر خبر داد.

13961126000253_Test_PhotoH.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، محمدحسین آقایی صبح امروز در مراسم افتتاح دفترهای خدمات قضایی الکترونیک شاهین‌شهر اظهار کرد: با افتتاح 3 دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شاهین‌شهر تعداد کل این دفاتر در استان اصفهان به 15 دفتر افزایش‌ یافته است.

وی افزود: این دفاتر که در خیابان‌های شهید بهشتی، رازی و مسرور شاهین‌شهر به بهره‌برداری رسیده است، 20 نوع خدمت قضایی را با استفاده از توان ‌بخش خصوصی به مردم ارائه می‌کنند.

معاون آمار و فن‌آوری اطلاعات دادگستری کل استان اصفهان خاطرنشان کرد: ثبت اظهارنامه، تجدید نظرخواهی، واخواهی حقوقی و ارسال پیامک درخصوص روند پیگیری دعاوی حقوقی طرفین دعوا، از جمله این خدمات است؛ در آینده نزدیک هم شکایات کیفری از طریق این دفترها ثبت و به دادگستری شهرستان‌ها ارسال می‌شود.

وی گسترش عدالت الکترونیک را از اهداف قوه قضائیه برای راه‌اندازی دفترهای خدمات حقوقی الکترونیک برشمرد و گفت: این دفترها به تکریم بیشتر ارباب‌رجوع، بهداشت روانی مراجعه‌کنندگان به محاکم قضایی، صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ها، سرعت بخشیدن به رسیدگی پرونده‌های قضایی، شفاف‌سازی درروند رسیدگی پرونده‌های حقوقی، اشتغال 5 نفر برای هردفترخدماتی و اعتماد مردم به دستگاه قضایی کمک خواهد کرد.

آقایی در پایان این نوید را داد که مردم در آینده نزدیک قادر خواهند بود از طریق سامانه‌های خانگی برخی از درخواست‌های حقوقی خود را بدون مراجعه به محاکم دادگستری ثبت و ارائه می‌کنند.


/ 0 نظر / 52 بازدید