مشکل آب اصفهان را نزد رهبر انقلاب مطرح می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس اصفهان، حسن علی حاجی ظهر امروز در جلسه مدیریت بحران آب شهرستان‌های میمه، برخوار و شاهین‌شهر که با حضور مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، سازمان آب منطقه‌ای استان، نمایندگان و مسئولان شهرستان‌های برخوار، میمه و شاهین‌شهر و سایر مدیران استانی در سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: مناطق برخوار، میمه و شاهین‌شهر به دلیل اینکه در شمال استان قرار گرفته مورد توجه دستگاه‌های اجرای استان و حتی استانداری قرار نمی‌گیرد.

وی با اشاره به عدم وجود اصول قانونی در مدیریت مقامات استانداری در دوره‌های گذشته بیان داشت: مدیریت‌های مسئولان استانداری استان اصفهان مشکلات بسیار زیادی را برای این مناطق به وجود آورده است.

نماینده برخوار، میمه و شاهین‌شهر با اشاره به مشکل آب و قرار گرفتن این مقوله تنها در بین کشاورزان شرق اصفهان، تاکید کرد: چه فرقی میان کشاورزان مناطق یاد شده و کشاورزان شرق اصفهان وجود دارد.

وی تصریح کرد: اگر وضعیت آب در استان اصفهان دارای مشکل است این مورد باید برای تمام مناطق وجود داشته باشد و در این بین تنها یک منطقه نباید به دست فراموشی سپرده شود.

حاجی با اشاره به بزرگداشت سالروز رحلت امام خمینی(ره) اظهار داشت: با این بی‌عدالتی‌ها نباید به جایگاه بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران ظلم کرد.

وی با بیان اینکه در زمان شیخ بهایی طومار مربوط به مقوله آب استان اصفهان نوشته شده بود، تصریح کرد: در زمان حال و در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز طرح کانال‌های آب‌رسانی به مناطقی مانند برخوار ریخته شده که اجرای عدم توزیع آب به صورت ناعادلانه در میان  این مناطق جفا کردن به مقام بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده برخوار، میمه و  شاهین‌شهر با اشاره به اینکه نگاه‌های دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان نسبت به این سه منطقه باید تغییر پیدا کند، بیان داشت: وضعیت آب برخوار و دو شهرستان دیگر باید در جلسه امروز مشخص شود در غیر این صورت در زمان ملاقات نزدیک خود با رهبر معظم انقلاب طرح دادرسی می‌کنم.

وی تاکید کرد: پاسخ‌هایی که امروز برای طرح مشکل آب سه منطقه برخوار، میمه و شاهین‌شهر ارائه شده است به هیچ عنوان قانع کننده نیست و در صورت لزوم به طرح استیضاح وزیر نیرو اقدام می‌کنم.

حاجی اظهار داشت: اگر مردم برخوار و شاهین شهر در مورد توزیع ناعادلانه آب میان کشاورزان سکوت می‌کنند نشان‌دهنده اعتماد آنها به مسئولان نظام است، اما در عین حال باید راهکاری عادلانه و مناسب در اختیار آنها قرار بگیرد.

/ 0 نظر / 11 بازدید